Loading

YEMEK ÇEKİMLERİNİ NASIL YAPIYORUZ?

YEMEK VE GIDA ÇEKİMLERİNİ NASIL YAPIYORUZ?


Bizden profesyonel yemek ve gıda fotoğrafı desteği isteyen, gıda, yiyecek-içecek sektöründe hizmet veren müşterilerimize birinci sınıf stüdyo ekipmanımız ve çeyrek asırdan fazla yemek fotoğrafçılğı deneyimimizle hizmet veriyoruz!
Hangi Sektörelere Hizmet Veriyoruz?
Yiyecek, içecek sektöründe hizmet veren; rentoran, kafe, pastane, unlu mamuller, butik pastane, bistrokafe, kitap kafe, kuru gıda, mandıra, şarküteri, deniz ürünleri, konserve, manav, market gibi birimlerin ürünlerine yönelik menü kitabı, afiş, iç-dış mekan, katalog, sosyal medya, web sitesi gibi ortamlarda kullanılmak üzere, profesyonel fotoğraf çekim hizmetleri veriyoruz. 


Çekimler nerede yapılıyor?
Yemek ve gıda fotoğraflarının çekimi genellikle müşteri mekânında yapılmaktadır. Bunun nedeni, söz konusu yiyeceğin tazeliğinin, dokusunun, sıcaklık veya soğukluğunun değişmeden çekiminin gerçekleştirilmesidir. Ayrıca, paketli olmadığı sürece, bu tür ürünlerin taşınması da ayrı bir sorundur. Bu tür sorunların yaşanmayacağı paketli veya açık ürünlerin çekimlerini kendi ortamımızda da gerçekleştirebiliyoruz. 
Çekimler nasıl yapılıyor?
Çekimde kullanılacak fon, zemin ve destek unsurlar, çekimi yapılacak yiyecek veya gıda ürünün yapısı, cinsi, kullanım amacı gibi temel özellikleri dikkate alınarak hazırlanır. Makine, ışık ve diğer tekrnik ekipmanımızla birlikte çekim mekânının çalışmak için uygun bir bölümünde kurulacak olan portatif stüdyo ortamında çekimlerimiz gerçekleşmektedir. Çekimler, müşterilerimizin gözetimi altında, onların katılımı sağlanarak yapılır. 

Menülerin Çekim süresi ne kadar?
Restonan, kafe, pastane, unlu mamuller gibi mekânlarda yapılacak menü kitabı fotoğraf çekimleri, çekilecek ürünlerin sayısına bağlı olmakla birlikte, çekim süresi 1,5 - 2 saat sürebilir. Özel durumlar bu süreyi uzatabilir.
 

Fotoğraf çekimlerini nasıl teslim ediyoruz?
Çekimi yapılan yiyecek ve gıda ürünleri, grafik tasarım sürecinde renk, boyut ve diğer ayar ve düzenlemelerin ardından, müşterinin istediği piksel veya santim ölçüsü yapılarak, en yüksek çözünürlükte, yine isteğe bağlı olarak USB cihazı, E-posta veya diğer yol ve yöntemlerle teslim edilmektedir.
Not: Sosyal medya ve web sitelerinde kullanılacak olan fotoğrafların boyut ve piksellerinin düşük olması gerekmektedir. Bu tür fotoğraflar baskıya ve büyültmeye uygun değildir.
Teslim süresi ne kadar?
Çekimi yapılan ürünün sayısı, tasarım süreci bu süreyi etkilemektedir. E-ticaret çekimleri ile still life (konsept çekimler),  süre olarak birbirinden farklıdırlar. Bu yüzden, kesin bir teslim tarihi vermek çok doğru olmamakla birlekte en fazla yedi (7) gün içerisinde çalışmalarımızı teslim ediyoruz.

paylaş


Yorum Yapın

Hemen Ara
WhastApp Ara